Az Egyesült Államok az Európai Unió szerkezetében látja a kereskedelmi tárgyalások során felmerült kihívások egy részét – jelentette ki az amerikai pénzügyminiszter-helyettes vasárnap.
Az Európai Unió kereskedelmi biztosa kijelentette, az EU elkötelezett egy olyan kereskedelmi megállapodás létrehozása mellett az Egyesült Államokkal, amely a kölcsönös tiszteleten, nem pedig fenyegetéseken alapul - írta meg a BBC.
Esett az arany árfolyama csütörtökön, miután az amerikai dollár erősödött, és a befektetők profitot realizáltak.
Elszálló élelmiszerárak, zsugorodás az első negyedévben, nemzetgazdasági jelentőséggel bíró autóipar - ismerős jelenségek. Mindez igaz Japánra, ahol nemrég csalódást keltő GDP-adatról adott tájékoztatást a kabinetiroda. A szigetországnak nem csupán egy ott évtizedek óta nem tapasztalt problémával, a magas inflációval kell megküzdenie, de a vámháború is fájó pontokon érinti.
Trump bejelentette, hogy két-három héten belül meghatározza az Egyesült Államok kereskedelmi partnereire vonatkozó vámtételeket, mivel adminisztrációja nem rendelkezik elegendő kapacitással az összes partnerrel való tárgyaláshoz –közölte a Bloomberg.
A Bloomberg értesülése szerint a kereskedelmi tárgyalások során nem törekszik olyan megállapodások megkötésére, aminek része a dollár gyengítése. Ez egy nagyon fontos fejlemény, mivel a dollár gyengülését részben az a várakozások, vagy sokkal inkább félelem is fűtötte, hogy az Egyesült Államok talán le akarja értékelni a dollárt.
Heteken belül lejár az ukrán mezőgazdasági termékek vámmentessége, ami miatt már hónapok óta kongatja a vészharangot az ország vezetése. Az EU eredetileg egy átfogó kereskedelmi egyezményt akart kínálni a háborúval sújtott országnak, de a lengyel politikai helyzet miatti hosszú halogatás ellehetetlenítette ennek tető alá hozását. Ehelyett több hónapra megcsonkított gabonakvóták és bizonytalanság vár az ukrán gazdákra.
Az Egyesült Államok jelentősen csökkenti a Kínából érkező szállítmányokra vonatkozó vámtarifát, derül ki a Fehér Ház hétfői rendeletéből.
Donald Trump elnök ismét éles hangon bírálta az Európai Uniót, „Kínánál is rosszabbnak” nevezve azt, miközben Washington és Peking épp a vámháború enyhítéséről állapodott meg. Az EU-nak egyelőre nem sikerült áttörést elérnie az amerikai tarifák ügyében, bár Brüsszel válaszként 95 milliárd euró értékű ellenintézkedést helyezett kilátásba. A háttérben azonban jogi fronton is mozgás van: egy amerikai szövetségi bíróság heteken belül ideiglenesen felfüggesztheti Trump vámintézkedéseit, alkotmányossági aggályokra hivatkozva. Ha ez megtörténik, az nemcsak az európai–amerikai kereskedelmi feszültségeknek vethet véget, hanem az amerikai elnök tárgyalási stratégiáját is alááshatja világszerte.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy a hét végén akár tárgyalhat Hszi Csin-ping kínai elnökkel, miután a két gazdasági nagyhatalom között előrelépés történt egy új kereskedelmi megállapodás irányába. Az elnök arról is beszélt, hogy arra kötelezi a gyógyszergyártókat, hogy áraikat igazítsák a külföldön – különösen más fejlett országokban – érvényes árszintekhez.
Az Egyesült Államok és Kína ideiglenes vámcsökkentésről állapodott meg, hogy három hónapos tárgyalási időszakot biztosítsanak a kereskedelmi feszültségek enyhítésére. A megállapodás értelmében az amerikai vámok 145%-ról 30%-ra, a kínaiak pedig 125%-ról 10%-ra csökkennek május 14-étől. A felek emellett állandó egyeztetési mechanizmust is létrehoznak a gazdasági kapcsolatok rendezésére. Bár az ideiglenes vámcsökkentéseket pozitívan fogadta a piac, a Bloomberg szerint még így is olyan magas szinten maradnak, hogy középtávon akár 60%-kal is visszavetheti Kína amerikai exportját.
A bitcoin árfolyama csütörtökön először lépte át a 100 ezer dolláros határt február eleje óta, amit az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság közötti átfogó kereskedelmi megállapodás is támogatott.
Donald Trump amerika elnök bejelentette, valódi áttörést hozó kereskedelmi megállapodást kötöttek az Egyesült Királysággal, amely jelentős mérföldkőnek számít kereskedelmi háborújában - közölte a CNN.
A Donald Trump amerikai elnök által bejelentett amerikai–brit kereskedelmi megállapodás új szakaszt jelez az Egyesült Államok globális kereskedelmi politikájában, és a republikánus vezetésű adminisztráció első hivatalos egyezménye a világ országai közül – számolt be a Bloomberg.
Donald Trump várhatóan hamarosan bejelenti, hogy az Egyesült Államok kereskedelmi megállapodást köt az Egyesült Királysággal, ez az első ilyen megállapodás, mióta az amerikai vezető bejelentette a globálisan kirótt viszontvámokat - tudta meg a Sky News.
Az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közel áll egy kereskedelmi megállapodás aláírásához, amely enyhítené Donald Trump vámintézkedéseinek hatását a brit acél- és autóexportra - közölte a Financial Times.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Duplájára nőtt a brit hadsereg elleni kiberakciók száma.
Kritikus a helyzet Székelyföld egyik legnépszerűbb turistalátványosságánál.
A fix kamatra vagy a változóra esküsznek a befektetők?
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?